Ile lat ma twoja skóra?

Twój wiek kalendarzowy oraz wiek twojej skóry niekoniecznie muszą się pokrywać. Wiek twojej skóry zależy od wielu czynników genetycznych, sposobu pielęgnacji, diety itd. itp. Czynnikiem który ma największe znaczenie jest ekspozycja na światło słoneczne. Zniszczenia słoneczne to aż 80% starzenia się naszej skóry.

Na szczęście twoja skóra wcale nie musi przejść wszystkich tych etapów starzenia się. Dzięki właściwej pielęgnacji jaj wiek może być mniejszy niż twój. Przyjemna jest też świadomość, że jeżeli chodzi o skórę to możemy cofnąć się w czasie i odwrócić niektóre procesy.

Wiek skóry:

20- 35 lat Typ I
– minimalne zmarszczki,
– piegi pojawiają się pod wpływem słońca, ale potem znikają,
– dobre nawilżenie (brak suchych skórek)
Aby zachować swoją skórę jak najdłużej w tak idealnym stanie w tym stanie, pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej każdego dnia . Peptydy pomogą Ci zachować jej młodość.
35-45 lat Typ II
– zmarszczki widoczne gdy ruszasz skórą,
– niewielkie, ale trwałe przebarwienia, plamy soczewicowate,
– jeszcze tego nie widać, ale pod palcami wyczuwasz, że w niektórych miejscach skóra jest bardziej szorstka. To są rogowacenia,
– pogłębiają się linie marionetki i bruzdy nosowo-wargowe
Nadal stosuj ochronę przeciwsłoneczną, także zimą. Na tym etapie część zmian możesz jeszcze zmniejszyć lub odwrócić. Wprowadź do pielęgnacji substancje wspomagające odnowę i regenerację skóry: kwasy i retinol. Botoks pomoże wygładzić zmarszczki mimiczne i zapobiegnie ich pogłębianiu.
45-55 lat Typ III
– utrzymujące się zmarszczki nawet w spoczynku,
– rozległe, ciemne przebarwienia, utrzymujące się niezależnie od ekspozycji na słońce,
– widoczne popękane, rozszerzone naczynka,
– widoczne zrogowacenia, czyli suche placki na skórze
Ochrona przeciwsłoneczna każdego dnia ! Nie zapomnij o smarowaniu dłoni ! Retinol i kwasy nadal mogą zdziałać cuda na twojej skórze. Do tego masz szeroki wybór zabiegów medycyny estetycznej, które pomogą skórę zregenerować i odbudować, takie jak np. lasery, biostymulatory itp.
60+ lat Typ IV
– cała skóra jest pokryta siecią zmarszczek,
– żółtoszary kolor cery
– przebarwienia, rogowacenia, stany przednowotworowe
Może Ci się wydawać, że wszystko stracone, ale wcale tak nie jest. Po pierwsze porządna ochrona przeciwsłoneczna, jest dla Ciebie kluczowa. Zniszczona skóra jest bardziej narażona na powstanie nowotworów ! Poza tym dobrze dobrane peelingi, porządne nawilżanie i zabiegi regenerujące potrafią bardzo poprawić stan i komfort skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.